Резултати од дванаесеттиот ден на светиниколскиот турнир во мал фудбал

Вчера во рамките на 12-тиот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал се одиграа 5 натпревари, парови за 1/8 финални натпревари во сениори .

 

 

Резултати од вчерашниот ден на турнирот 24 декември ( недела ), парови за 1/8 финални натпревари во сениори :

 

 

СЕНИОРИ – 1/8 ФИНАЛЕ

 

„Твинс Транс ” – “Виталиа – Ветаџока“    0:3

 

Ревијален натпревар на женски екипи

 

„Ковалски – Теракота” – “Мите Транс“    1:3

 

„Марфил” – “Милакс – ИНГ“    4:2

 

„Теко Солар” – “Плинови Монт“    2:3

 

 

Распоред на натпреварите за турнирот во мал фудбал за 25 декември ( понеделник ), парови за 1/4 финални натпревари во сениори :

 

 

ВЕТЕРАНИ – 1/2 ФИНАЛЕ

 

17.30 часот “Портал” – “Комфи Ангел“

 

 

СЕНИОРИ – 1/4 ФИНАЛЕ

 

 

18.30 часот “2006 Зоки” – “Плинови Монт“

 

19.20 часот Ревијален натпревар помеќу екипите на ФК Победа , ФК Пелистер и Репрезентација на Македонија

 

20.30 часот “Марфил” – “Виталиа-Ветаџока“

 

 

Распоред на натпреварите за турнирот во мал фудбал за 26 декември ( вторник ), парови за 1/4 финални натпревари во сениори и полуфинале во ветерани :

 

 

ВЕТЕРАНИ – 1/2 ФИНАЛЕ

 

18.30 часот “Локален Спортски Сојуз” – “Златна рака“

 

 

СЕНИОРИ – 1/4 ФИНАЛЕ

 

 

19.20 часот “Мите Транс” – “П.С. – Прилеп“

 

20.20 часот Пионери – Финале Генерација 2007
“Теко Солар Јуниор” – “Победа“

 

21.00 часот “Волци” – “Портал“

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи