ВИДЕО: Го знае ли Трамп текстот на американската химна?

Facebook
Twitter
Email
Print

Американскиот претседател, Доналд Трамп, неодамна присуствуваше на натпревар во американски фудбал во Атланта, помеѓу Универзитетот Џорџија и Универзитетот Алабама, кој ќе остане запаметен по еден интересен куриозитет поврзан со првиот човек на САД.

 

Имено, она што го забележале сите што ја погледнале снимката од интонацијата на националната химна е дека претседателот на САД не успеа баш најдобро да се снајде со зборовите на химната.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи