Репертоар на народниот театар „Војдан Чернодрински“ од 24 до 31 јануари

Претстави во народниот театар „Војдан Чернодрински“ од 24 до 31 јануари :

 

  • 24 јануари 2018 – 19.30 часот  –  „Клетници“, од Виктор Иго, режија Мартин Кочовски

 

  • 26 јануари 2018 – 19.30 ч. – „Клетници“ од Виктор Иго, режија Мартин Кочовски

 

  • 30 јануари 2018 – 19.30 ч. – „Ништо без  Трифолио“ од Русомир Богдановски, режија Коле Ангеловски

 

  • 31 јануари 2018 – 19.30 ч. – „ Хроника на еден сон“ од Ивана Нелковска,  режија Ивана Ангеловска

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи