ВИДЕО: Македонија со два гола во Топ 5, шраубата на Стоилов на врвот

Facebook
Twitter
Email
Print

ЕХФ вообичајно, по завршувањето на една фаза од првенството, дава преглед на најдоброто во групите. Па, така, меѓу петте најубави голови од групите “Ц“ и “Д“ има дури две остварувања на наши репрезентативци.

 

Нашите ракометари постигнаа неколку маестрални погодоци во Загреб, па сосема очекувано, имаме двајца претставници во Топ 5 голови од првата фаза во Групите Ц и Д.

 

Цепелинот на Лазаров и Талевски против Црна Гора е на четвртата позиција, додека пак шраубата на Столе Стоилов против Германија е на врвот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи