Ирена Јакимоска е новиот в.д. директор на ФК Победа

Facebook
Twitter
Email
Print

Во клубските простории на фудбалскиот клуб од Прилеп, ФК Победа беше одржан состанок на бордот на директори, на кој беше одлучено на местото на досегашниот извршен директор Гоце Ингилизов, на кого му беше прифатена оставката, за привремен в.д. директор да биде избрана косопственичката на „Комфи Ангел“, Ирена Јакимоска.

 

Со ова најверојатно ќе бидат надминати и дел од финансиските проблеми што ги има прилепскиот прволигаш. Оваа зима од тимот си заминаа голем дел од фудбалерите кои го носеа дресот на Победа изминатата есен.

 

Повеќе информации за состанокот и клубските актуелности ќе се дознаат на утрешната прес-конференција свикана во 18:30 во просториите на клубот.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи