Барса со Валенсија, Севилја против Леганес во полуфиналето од Купот на Кралот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Шпанската фудбалска федерација со ждрепка ги одреди полуфиналните двојки во Купот на Кралот.

 

Леганес, тимот од преградито на Мадрид, кој во средата, сензационално го елимина Реал, за пласман во финалето ќе игра двомеч против Севилја, која во четвртфиналето убедливо го елиминира Атлетико Мадрид.

 

Втората двојка ја формираа Барселона и Валенсија. Барселона изминатите три години е најдобра во Купто на Кралот.

 

Мечевите од полуфиналето се играат на 30 и 31 јануари, а возвратните дуели на 6 и 7 февруари. Големото финале ќе се одигра на 21 април.

 


 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи