ВИДЕО: Цепелинот „Пенезиќ – Лакрабер“ во ТОП 5 најубави голови на колото во ЛШ

Вардар лесно со 38:26 го победи Битигхајм во Германија и обезбеди пласман во четвртфиналето, а еден од најубавите пет погодоци на колото беше на Александра Лакрабер.

 

Целиот тим играше перфектно,меѓутоа цепелинот на Пенезиќ и Лакрабер остана забележана од страна на ЕХФ ТВ.

 

Видеото од најдобрите пет гола можете да го погледнете на овој ЛИНК.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи