Кокелан смисли нов начин како да се сопре Лионел Меси

Facebook
Twitter
Email
Print

Францускиот играч за врска Франсис Кокелан, кој синоќа имаше една од најтешките работи во современиот фудбал – да го чува Лео Меси, измисли нов начин како да се запре аргентинскиот волшебник од Барселона.

 

Заборавете го удирањето по нозете, влечењето за дрес и острите стартови. Голем дел од нив и покрај се се покажале како недоволни за да го запрете, а ако веќе успеете, тоа значи прекршок и жолт картон. Кокелан, од друга страна, едноставно му го соблече дресот на Меси, а интересно, Французинот за ова не доби ниту жолт картон, ниту Меси доби прекршок.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи