Учениците од ООУ „Кире Гаврилоски –Јане“ се регионални прваци во футсал

Екипата на ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“  предводена од тренерот Златко Спиркоски, го освои првото место на регионалниот натпревар во футсал, што се одржа синоќа во спортската сала на средното училиште „Ристе Ристески –Ричко“.

 

На овој натпревар во организација на Федерацијата на училишни спортови од Македонија и Сојузот на училишен спорт-Прилеп, учествуваа екипи од: Тетово, Струга, Македонски Брод, Битола, Кавадарци и Прилеп.

 

Државното првенство во футсал ќе се одржи на 15 февруари во Битола.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи