Со младиот стоперски тандем Велкоски-Петкоски Победа го заокружи списокот на засилувања

Прилепскиот прволигаш Победа на ден пред завршувањето на зимскиот преоден рок го официјализира ангажманот на двајца млади централни дефанзивци.

22-годишниот Виктор Велкоски во Победа доаѓа од прволигашот Скопје, каде беше стандарден првотимец во есенската полусезона каде пропушти само два натпревари. Велкоски е продукт на школата на Вардар, каде ги минал сите категории, а настапувал уште за Пелистер во Првата и Љубанци во Втората лига.

 


19,5 годишниот Андреј Петкоски по неколку години се враќа во родниот Прилеп. По настапите за 11 Октомври и Кожув тој запишувајќи се во фудбалската академија во Скопје неколку години настапуваше и беше меѓу најзабележителните во школата на ФК Работнички. Минатата пролет настапуваше за тогашниот прволигаш Хоризонт Турново, а есенската полусезона за второлигашот Победа Валандово. 


ФК Победа ја информира јавноста дека поради некомплетна документација и проблеми на релација играч-претходен клуб се повлече од реализаицја на трансферот на српскот интернационалец Стефан Грбовиќ.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи