Стефан Грбовиќ 10-то засилување во Победа

Победа го ангажираше десеттото засилување во зимскиот преоден рок. Нов член на црвено-белите е српскиот фудбалер Стефан Грбовиќ.

 

„Станува збор за млад 23-годишен дефанзивец кој настапува на позицијата десен бек и стопер кој доаѓа во Победа од редовите на Телеоптик (филијалата на Партизан). Грбовиќ, кој е роден во Крагујевац, од 10-годишна возраст е член на Партизан, каде ги минал сите селекции на црно-белите, а има повеќе настапи за младите селекции на Србија“, соопштуваат од ФК Победа.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи