Огромна дупка се појави во центарот на Рим, наредена итна евакуација

Facebook
Twitter
Email
Print

Во предградието на Рим изненадно се отворило тлото и настанала дупка длабока 9 метри. За време на огромниот одрон во дупката завршиле шест автомобили, додека од домовите во близина биле евакуирани 20 семејства, пишува Дејли Мејл.

 

До големиот колапс на земјиштето дошло во околу 5:30 часот во римската населба Балдуниа, која се наоѓа меѓу улиците Ливио Андонико и Латансио. Драматичните снимки покажуваат колкава штета настанала штом се срушило тлото.

 

 

Сѐ уште не е позната причината поради кој се отворила дупката.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи