Тодоровска заврши на 85.место на 10.км крос-кантри

Facebook
Twitter
Email
Print
Македонската скијачка Викторија Тодоровска денеска го имаше своето деби на Зимски олимписки игри во Прјонгчанг.  17-годишната Тодоровска настапи во трката на 10.км крос-кантри.
Во конкуренција на 90 натпреварувачки, Македонката се пласира на 85.место.
Тодоровска со време од 32:57.06, беше за седум минути и 57 секунди побавна од победничката Рагнхилд Хага од Норвешка. Среброто и припадна на Швеѓанката Шарлот Кала, а бронзата на Норвежанката Марит Бјерген.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи