„Брадата“ ги омаловажува противниците, Хјустон реди победи

Facebook
Twitter
Email
Print

Џејмс Харден и Хјустон продолжија да ги тероризираат противниците протегајќи ја својата серија до 14-та победа по ред, во НБА-лигата.

 

Синоќа настрада Лос Анџелес Клиперс со 105-92, a Харден овој пат беше „скромен“ со 25 поени и седум асистенции.

 

Посебно импресивен беше неговиот дриблинг против Весли Џонсон, со кој ги „скрши“ зглобовите на противникот и додека тој беше на подот, Харден погледна во него, го почека да стане и уфрли тројка. Ваквиот потег на Харден беше окарактеризиран како понижување на противникот….Погледнете!

 


 

Хјустон упорно го чува врвот на Западот од Голден Стејт, кој исто така паралелно победува.

 

 

Резултати:

 

Детроит Пистонс – Милвоки Бакс 110:87

Орландо Меџик – Торонто Репторс 104:117

Атланта Хокс – Индијана Пејсерс 107:102

Бостон Селтикс – Шарлот Хорнетс 134:106

Вашингтон Визардс – Голден Стејт Вориорс 101:109

Мемфис Гризлис – Феникс Санс 102:110

Далас Маверикс – Оклахома Сити Тандер 110:111

Сан Антонио Спарс – Њу Орлеанс Пеликанс 116:121

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи