Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ за месец март

Репертоар на народниот театар од Прилеп, „Војдан Чернодрински“, за месец март.

 

МАРТ

 

1 март (четврток) -19.30 ч.

„Ништо без Трифолио“, режија Коле Ангеловски

 

3 март (сабота) – 19.30ч .

„Ништо без Трифолио“, режија Коле Ангеловски

 

7 март (среда)  19.30 ч.

„ Figurae, veneris, histоria,, ( Љубовни пози на историјата), режија Наташа Поплавска

 

15 март( четврток) 11.00 часот

„Дороти се враќа во Оз“ режија Кирил Петрески

 

16 март (петок) -11.00 часот

„Дороти се враќа од Оз“ режија Кирил Петрески

 

18 март(недела)  -12.00 часот

Премиера на претстава за деца

„Дороти се враќа од Оз“ режија Кирил Петрески

 

23 март ( петок) -19.30 ч.

„ Figurae, veneris, histоria,, (Љубовни пози на историјата), режија Наташа Поплавска

 

24 март (сабота) -19.30 ч.

„ Figurae, veneris, histоria,, (Љубовни пози на историјата), режија Наташа Поплавска

 

27 март(вторник) меѓународен ден на театарот 19.30 ч.

„Ништо без Трифолио“, режија Коле Ангеловски

 

30 март (Петок) -19.30 ч.

„Клетници“ режија Мартин Кочовски

 

31 март( сабота) -19.30 ч.

„Клетници“, режија Мартин Кочовски

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи