Де Бур му врати на Мурињо по поразот на Манчестер Јунајтед од Севиља

Facebook
Twitter
Email
Print

Елиминацијата на Манчестер јунајтед од Лигата на шампионите дојде како порачана за Франк де Бур кој го возврати ударот добиен од Жозе Мурињо.

 

На прес конференцијата пред мечот против Севиља, Мурињо рече дека Франк де Бур е најлошиот тренер во Премиерлигата. Статистички гледано тоа е вистина, Холанѓанецот со Кристал Палас не освои ниту еден бод, неговиот тим не постигна ни гол додека не доби отказ.

 

Но победата на Севиља дојде во прав момент за Де Бур, а тој поразот на Јунајтед го искористи за да му врати на Португалецот.

 

„Можеби јас сум најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата, но тој е тренер кој потрошил околу 1 милијарда во неговата кариера а неговите тимови играат таков фудбал“, изјави Де Бур.

 

Нема дилеми дека одговорот ќе стигне, прашање е само колку ќе биде остар.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи