Формула 1 доби нова песна

Facebook
Twitter
Email
Print

Организаторите на Формула 1 се обидуваат постојано да воведуваат новитети, па така натпреварувањето пред новата сезона доби и нова песна.

 

Композицијата е дело на Брајан Тајлер, кој е познат по тоа што ја направи музиката за филмовите „Одмазници“, „Пеколни улици“ и „Ајрон мен“.

 

 

Меѓу низата промени кои беа воведени за оваа сезона е и дека „грид – девојките“, кои ги најавуваат трките, се заменети со „грид – деца“.

 

Новата сезона во Формула 1 почнува овој викенд во Мелбурн со Големата награда на Австралија.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи