Формула 1 доби нова песна

Организаторите на Формула 1 се обидуваат постојано да воведуваат новитети, па така натпреварувањето пред новата сезона доби и нова песна.

 

Композицијата е дело на Брајан Тајлер, кој е познат по тоа што ја направи музиката за филмовите „Одмазници“, „Пеколни улици“ и „Ајрон мен“.

 

 

Меѓу низата промени кои беа воведени за оваа сезона е и дека „грид – девојките“, кои ги најавуваат трките, се заменети со „грид – деца“.

 

Новата сезона во Формула 1 почнува овој викенд во Мелбурн со Големата награда на Австралија.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.