Два спектакуларни гола на Енис Барди против Атлетик Билбао

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Енис Барди имаше неверојатна ноќ синоќа кога неговиот Леванте гостуваше во Баскија кај Атлетик Билбао.

 

Барди во 3. минути постигна два спектакуларни голови, кои му помогнаа на Леванте да победи и веројатно да опстане во лигата оваа година.

 

 

По натпреварот, задоволството беше евидентно кај нашиот Барди.

 

„Ова беше најубавата ноќ за мене во Леванте. Победивме и ги освоивме бодовите, но немаме многу простор и време за славење. Веќе во петок играме против Севилја, со евентуална победа овде, Леванте сигурно опстанува во Примера“.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video