Џ.К. „Бушидо“ на балканското првенство во БиХ ќе настапи со две натпреварувачки

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На балканското првенство во џудо кое ќе се одржи од 1 до 3 јуни во Бихач, БиХ, џудо клубот „Бушидо“ ќе го претставуваат двајца натпреварувачи, државниот првак во кадети за 2017/2018 и јуниорскиот првак за 2017 година Теодора Ристеска и државниот првак во кадети до 70 кгр, за 2018 година Милена Атанасоска.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи