Виделе питон со надуван стомак: Кога откриле што изел, не можеле да поверуваат

Во еден резерват во Јужна Африка забележана е неверојатна глетка. Работниците во резерватот пронашле питон со огромен, потечен стомак.

 

Змија веќе била мртва, но работниците сакале да знаат што е причината за тоа.

 

Она што го откриле и тоа како ги шокирало… Змијата буквално земала преголем залак.

 

Имено, таа изела 13 килограми тешко бодликаво прасе.

 

Погледнете го видеото:

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи