Виделе питон со надуван стомак: Кога откриле што изел, не можеле да поверуваат

Во еден резерват во Јужна Африка забележана е неверојатна глетка. Работниците во резерватот пронашле питон со огромен, потечен стомак.

 

Змија веќе била мртва, но работниците сакале да знаат што е причината за тоа.

 

Она што го откриле и тоа како ги шокирало… Змијата буквално земала преголем залак.

 

Имено, таа изела 13 килограми тешко бодликаво прасе.

 

Погледнете го видеото:

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.