18 навистина интересни и ретки фотографии од минатото

Ова се навистина ретки и уникатни фотографии од минатото, од познати личности и различни настани.

 

Елвис Присли држи плоча во 1950 година

 

 

 

Дрвосечачи од Калифорнија фотографирани покрај огромни стебла на Секвоја кои што ги исекле во 1915 година

 

 

 

Марина Шалјапина, првата МИС на Русија 1931 година

 

 

 

Уапсени гатачки во Њујорк 1943 година

 

 

 

Спасување на магарето 1940 година

 

 

 

Мајкл Џордан против Мајкл Џексон во партија кошарка 1992 година

 

 

 

Честер Мекдафи покрај своето патентирано одело за нуркање од 250 кг. 1911 година

 

 

 

Првиот тим на Google 1999 година

 

 

 

Работник и супервизор во фабрика за автомобили, Москва, 1954 година

 

 

 

Јуриј Гагарин, Алексеј Леонов, Борис Волинов, и Виктор Горбатко на пикник во Долгопроднија, 1963 годиина

 

 

 

Алберт Ајнштајн и Хопи Индијанци, 1922 година

 

 

 

 

Длаборез на ликот на Џорџ Вашингтон на планината Рашмор во САД 1932 година

 

 

 

 

Космонаутот Чарлс Дук ја оставил својата семејна фотографија на Месечината пред заминувањето од таму во 1972 година

 

 

 

 

Будилничар – работата на овој човек му била да ги разбудува луѓето. Вака луѓето се разбудувале во Велика Британија, 1900 година

 

 

 

 

Матурантот Брајан Хју Ворен или познат како Мерлин Менсон, 1987 година

 

 

 

 

Пионерите на фризбито Кен Вестерфил и неговото куче, 1970

 

 

 

 

Првото селфи од вселената, Баз Одрин, 1966 година

 

 

 

 

Силвестер Сталоне кога имал 5 години, 1951 година

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи