Се поставува нова вештачка трева на полетиштето на Мечкин Камен

На полетиштето на Мечкин Камен во Крушево се поставува нова професионална вештачка трева која ќе ги подобри условите за одржување на многу национални, меѓународни, Европски и Светски првенства во параглајдинг и змејарство.

 

Деновиве јавното претпријатие „Комуна“ е на терен и работи на поставувањето на новата вештачка трева.

 

Вештачката трева општина Крушево ја набава во соработка со Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот и истата чини 1 200 000 денари.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи