Човекот со најголемите стапала на светот доби нови чевли

Двесет и две годишниот Џејсон Родригез од Венецуела носи чевли со број 68.

 

Неговото лево стапало е долго неверојатни 40.55 сантиметри, а десното 40.57 сантиметри што го довело до книгата на Гинисови рекорди.

 

Родригез е висок 220 сантиметри, а оваа недела првпат лично го посетил својот чевлар во Германија, Џорџ Веселс, што му е воедно и првото заминување во странство.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.