Човекот со најголемите стапала на светот доби нови чевли

Двесет и две годишниот Џејсон Родригез од Венецуела носи чевли со број 68.

 

Неговото лево стапало е долго неверојатни 40.55 сантиметри, а десното 40.57 сантиметри што го довело до книгата на Гинисови рекорди.

 

Родригез е висок 220 сантиметри, а оваа недела првпат лично го посетил својот чевлар во Германија, Џорџ Веселс, што му е воедно и првото заминување во странство.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи