ВИДЕО – По 6-ти пат во Прилеп се одржа мото крос трката „Storm riders“

На мото крос патеката кај Лагово во близина на Прилеп денеска по 6-ти пат се одржа мото крос интернационалниот натпревар насловен како „Сторм рајдерс“.

 

Организатор е клубот за екстремни спортови од Прилеп „Skyriders“, кој се надева дека со мали подобрување на стазата во 2020 година тука ќе може тука да се организира и Европско првенство за прв пат на Балканот.

 

Тоа ќе значи и голема промоција на Прилеп, кој е лидер во развојот на овие екстремни спортови во Македонија, покрај параглајдингот, планинскиот велосипедизам, планинските маратони и други.

 

Погледнете ги изјавите на учесниците и дел од атмосферата

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.