ВИДЕО – По 6-ти пат во Прилеп се одржа мото крос трката „Storm riders“

На мото крос патеката кај Лагово во близина на Прилеп денеска по 6-ти пат се одржа мото крос интернационалниот натпревар насловен како „Сторм рајдерс“.

 

Организатор е клубот за екстремни спортови од Прилеп „Skyriders“, кој се надева дека со мали подобрување на стазата во 2020 година тука ќе може тука да се организира и Европско првенство за прв пат на Балканот.

 

Тоа ќе значи и голема промоција на Прилеп, кој е лидер во развојот на овие екстремни спортови во Македонија, покрај параглајдингот, планинскиот велосипедизам, планинските маратони и други.

 

Погледнете ги изјавите на учесниците и дел од атмосферата

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи