Од 15 учесници 15 медали за џ.к. „Бушидо“ на меѓународниот турнир во Велико Градиште

Во Велико Градиште, Србија,  викендов се одржа 6-тиот по ред меѓународен џудо турнир „Сребрено езеро“ на кој што џ.к. „Бушидо“ од Прилеп настапија со 15 учесници и се вратиија со 15 медали.  Членовите од „Бушидо“ се натпреваруваа во категоријата постари кадети и пионери.

 

Медали освоија :

 

Теодора Ристеска – 1 место

Матеја Кочоска – 3 место

Маринела Атанасоска – 3 место

Сара Атанасоска – 2 место

Георгина Милошеска – 3 место

Фросина Петроска – 2 место

Стефан Талески – 2 место

Антонио Талески 3 место

Бојан Мојсоски – 3 место

Филип Митрески – 3 место

Михаил Талески – 3 место

Себастијан Митрески – 3 место

Христијан Здравески – 3 место

Кристијан Магероски – 3 место

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Девојките во категоријата кадетки освоија и пехар за најдобра екипа.

 

 

Во Велико Градиште џ.к. „Бушидо“ потпиша и документ за збратимување со клубот домаќин.

 

 

 

 

Истиот ден се одржа и државното првенство во Битола за јуниори и постари пионери.

 

Медали освоија :

 

Ема Димитриоска – 1 место

Миле Грижоски – 2 место

Филип Петроски – 3 место

Елена Малиноска – 1 место

Стефанија Петреска – 3 место

Мартина Јанкоска – 1 место

Александар Стојкоски – 3 место

Филип Попоски – 1 место

 

 

 

 

 

Вкупно денеска членовите на џ.к. „Бушидо“ освоија 23 медали.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи