Второ издание на фестивалот „When In Krusevo“

Втора година по ред љубителите на планинските адреналински спортови и рекреативците ќе можат да уживаат во убавините на Крушевските предели. Оваа година фестивалот „When In Krusevo“ ќе се одржи во последниот викенд од Јуни, односно од 29-ти јуни до 1-ви јули, а организаторите најавуваат уште поголем и подобар фестивал од претходната година.

 

Имено, оваа година понудата на тури и активности вклучени во картата од 400 денари е збогатена со уште повеќе содржини, па сега таа покрај стандардните планински и велосипедски тури вклучува и планинска трка, јога и кросфит часови, гастрономска тура, посета на три музеи – Македониум, Спомен куќа на Тоше Проески и Мартиноски, нуркање и извиднички курсеви за најмалите.  Покрај ова, обезбедени се и други адреналински содржини по промотивни цени, па посетителите ќе може да уживаат и во тандем параглајдинг, кајакарење и SUP, како и многу други активности во живописните планински предели на преубавото Крушево.

 

Секако, покрај спортските активности во текот на денот, вечерните часови се резервирани за добрата забава и дружење, а оваа година звучни светски и домашни имиња ќе се погрижат посетителите да имаат незаборавен викенд под отворено небо.

 

Греми наградените реге изведувачи Inner Circle се главните носители на програмата, а својот настап на сцената ќе го имаат во сабота на 30-ти јуни,  каде ќе ги изведат своите најголеми хитови како „Bad Boys“,„ Sweat (A La La Long)“ и „Rock With You“!

 

Фестивалот во петок вечер официјално ќе го отворат Игор Џамбазов и Гуру Харе, а програмата е надополнета и со DJ настапите на DJ Crazy Slave и Balkan Jam. Во сабота вечер, покрај настапот на Inner Circle љубителите на фудбалот ќе можат да уживаат во заедничко гледање на четврт-финалниот натпревар од Светското првенство во Русија, а потоа и во добрата забава обезбедена од Beta House, Dj Tome Rootboy со поддршка од локалните DJ.

 

За големиот број на заинтересирани учесници ќе биде обезбедена посебна камп зона со сите потребни услови, а секако на располагање ќе бидат и приватните и хотелските капацитети во Крушево.

 

Цената за тридневното незаборавно искуство во Крушево е 400 денари, а пријавувањето можете да го направите на веб страната http://wheninkrusevo.mk/

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи