ВИДЕО – Прилеп : Нема откажување од името Македонија, бојкот на референдумот, Заев да одговара за велепредавство

Во Прилеп вечерва се одржа мирен протест во центарот на Прилеп против договорот со Грција со кој уставното име на Република Македонија треба да се смени во Република Северна Македонија. Учесниците на протестот порачаа дека по никоја цена нема да се откажат од името Македонија и побараа премиерот Заев да одговара за велепредавство. Исто така беше потенцирано дека и да има референдум тој ќе биде бојкотиран.

 

Погледнете дел од атмосферата и изјавите од учесниците на протестот.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи