Бебе родено во метро во Париз доби бесплатно возење до 25 години

Компанијата на парискиот градски сообраќај (RATP), соопшти дека бебе родено во неделата во метро, ќе добие бесплатно возење во француската престолнина додека да наполни 25 години.

 

Оваа компанија на својот профил на Twitter соопшти дека бебето е родено во метро во центарот на Париз, поради што тој ден беше прекинат сообраќајот на линијата А.

 

Спасувачите се погрижија за мајката и бебето и ги префрлија во најблиската болница, пренесуваат тамошните медиуми.

 

Веста околу изненадувачкото раѓање на ова бебе прикажана е на екраните на париското метро.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи