Де Геа е единствениот голман без интервенција на Мундијалот

Facebook
Twitter
Email
Print

Давид де Геа е единствениот голман кој се уште немал интервенција на Светското првенство во Русија од сите 33 кои учествуваат на турнирот откако се одиграа вторите натпревари.

 

Лидер во ова рангирање е Гиљермо Очоа (Мексико), кој има 14 спасувања.

 

Каспер Шмајхел (Данска) има 10, а Кејлор Навас (Костарика) – осум.

 

Најголема стапка на успех меѓу голманите има Фернандо Муслера (Уругвај), кој не дозволил гол во својата мрежа по одигрувањето на првите два натпревари, откако за 180 минути направил 6 одбрани.

 

Даниел Субашиќ (Хрватска), исто така, не прими гол 180 минути, но направи едно спасување помалку – 5.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи