Сингапур потрошил 12 милиони долари за самитот Трамп- Ким

Facebook
Twitter
Email
Print

Сингапур, кој беше домаќин на неодамнешниот самит на американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун, потрошил 12 милиони долари за тој настан, најмногу за безбедноста.

 

Претходно беше наведено дека за самиот на сингапурскиот остров Сентоса, биле потрошени 20 милиони долари,  што предизвика критики во таа земја.

 

Маркетинг експертите веруваат дека публицитетот на тој состанок десет пати повеќе ќе му се исплати на Сингапур.

 

Трамп и Ким се сретнаа на 12 јуни, со цел да го договорат процесот на денуклеаризација на Корејскиот полуостров.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи