Carpool Karaoke со Пол Мекартни што мора да се изгледа

Водителот Џејмс Корден имаше специјална емисија од неговиот серијал Carpool Karaoke со живата легенда Пол Макартни.

 

Сер Макартни, едниот од двајцата преживеани членови на безвременските „Битлси“, гостуваше во емисијата во која се возеа со Корден низ Ливерпул, градот на неговата младост, и разговараа за спомените од неговите најрани музички денови.

 

 

Макартни наскоро ќе го објави неговиот нов албум „Egypt Station“ од кој веќе ги објави песните „Come On To Me“ и „I Don’t Know“.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи