Марадона: Имаше бело… ама вино

Facebook
Twitter
Email
Print

Аргентина синоќа конечно победи на Мундијалот во Русија и се пласираше во 1/8 финалето. Но и покрај победата над Нигерија (2-1), моментот и вниманието со своето шоу го украде Диего Армандо Марадона.

 

Легендата на „гаучосите“ беше во елемент, го повикуваше господ, едно време задрема во ложата, потоа прослави со покажување на среден прст, а на крај со придружба беше изнесен од стадионот откако му се слоши.

 

Со своја изјава на социјалните мрежи се огласи и Марадона, кој објасни што се случувало.

 

„Сакам да ви кажам дека сум добро, дека воопшто не бев хоспитализиран. За време на полувремето на мечот со Нигерија, многу ме болеше вратот и ми се слоши. Ме прегледа еден доктор и ми препорача да си заминам дома и да не го гледам вториот дел. Но, јас сакав да останам, ризикувавме се на овој натпревар, како можев да си заминам? Ви испраќам бакнеж на сите и ви благодарам за поддршката“, порача Марадона.

 

Castellano | Italiano | Inglés Quiero contarles que estoy bien, que no estoy ni estuve internado. En el entretiempo del partido con Nigeria me dolía mucho la nuca y sufrí una descompensación. Me revisó un médico y me recomendó que me fuera a casa antes del segundo tiempo, pero yo quise quedarme porque nos estábamos jugando todo. ¿Cómo me iba a ir? Les mando un beso a todos, perdón por el susto y gracias por el aguante, hay Diego para rato! Voglio solo dirvi che sto bene, che non sono e non sono stato ricoverato. Durante l’intervallo della partita con la Nigeria ho avuto un forte dolore alla nuca e un mancamento. Un medico mi ha visitato e mi ha consigliato di tornare a casa prima del secondo tempo, ma ho deciso di rimanere perché ci stavamo giocando il tutto per tutto. Come sarei potuto andarmene? Un bacio a tutti e grazie per il supporto… Diego ci sarà ancora per un bel po’! I want to tell everyone that I am fine, that I am not, neither was I interned. In the halftime of the game against Nigeria, my neck hurt a lot and I suffered a decompensation. I was checked by a doctor and he recommended me to go home before the second half, but I wanted to stay because we were risking it all. How could I leave? I send a kiss to everyone, thanks for the support!

A post shared by Diego Maradona Oficial (@maradona) on

 

Во јавноста веднаш започнаа шпекулациите дека ваквата ситуација на Марадона е предизвикана од дрога, а Марадона се огласи и шеговито порача дека имало бело, но само вино.
„Се е во ред, адреналинот проработи. Вечеравме, јас сакам црвено вино, но беше бело“, искоментира Марадона.
Аргентинецот истакна дека по лекарската интервенција му се смирила состојбата и со приватен авион се упатил кон својот хотел во Москва.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи