Тофилоски и Даноски остануваат црвено-бели!!!

По дефинирањето на условите со клупското раководство од денес и официјално верноста на Победа ја продолжуваат двајцата носители на играта на екипата во претходната сезона-капитенот и голман Дарко Тофилоски и најдобриот стрелец пролетва (со по 8 голови со Гешоски беа први клупски стрелци) Зоран Даноски.

 

Со нивното останување и тоа како квалитативно ќе се издигне нивото на екипата. Даноски се обврза на двегодишна а Тофилоски на 1-годишна верност кон клубот.

 

Од Победа информираат дека стратегијата во овој период е да се договараат играчи на подолгорочна верност. Па така 2-годишни договори потпишаа досегашните засилувања:Ристе Марковски,Христијан Драгарски, Антонио Каланоски и Саше Шопоски, како и сега веќе староседелецот Никола Јаќимовиќ, додека на 3-години е договорен Александар Исаевски.

 

Деновиве се очекува исходот од разговорите и преговорите со уште двајца домашни фудбалери, како и доаѓањето во Прилеп на двајца интернационалци, од кои еден шпиц од Бразил. Со екипата тренира и на проба е младиот 20-годишен крилен и централен напаѓач Богдан Мандиќ, кој настапувал за неколку белградски клубови, а потекнува од школата на ОФК Београд.

 

Победа првиот тест меч ќе го одигра во среда на 4-ти јули со Беласица во Струмица, а пред поаѓањето на подготовки во Банско-на 12-тти јули, се бара спаринг меч за на 8ми јули.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи