ВИДЕО – Над 300 учесници денеска на „WHEN IN KRUSEVO“, вечер настапуваат Inner Circle

Над 300 учесници денеска беа дел аутдор фестивалот „When in Krusevo“ кој се организира по втор пат. Фестивалот е замислен како спој на забавата, спортот и културата. Денеска се одржаа 4 рекреативни тури, две планинарски и две за планински велосипедизам, долги 40 и 20 км. Учесниците исто така имаа можност да уживаат и во концертите и посетата на музеите. Вчера фестивалот го отворија Игор Џамбазов и Гуру Харе.

 

Организаторите очекуваат над 2.000 посетители на концертните активности .  Попладнево има активности  и на крушевското езеро како кајакарење, јога, кидс корнер за сите деца. За утре пак се предвидува одржување на планинска трка долга 22 км, и промотивни тандем летови со параглајдери на Мечкин Камен.

 

Погледнете каква беше атмосферата денеска во Крушево.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи