Стара Црква во Прилеп доби ново руво

Црквата Свето Благовештение во Прилеп или кај народот позната како Стара Црква доби нов гранитен под. Од црквата информираат дека од утре започнуваат со Воскресна Света Литургија и редовни утрени и вечерни богослужби секој ден.

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА :

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи