Новороденче оставено пред влезот на Домот за доенчиња во Битола

Facebook
Twitter
Email
Print

Туку што родено бебе вчера било оставено пред домот за доенчиња во Битола. Како што информира полицијата бебето пред вратата на домот околу 23.45 часот го нашол 50 годишен битолчанец кој веднаш ја известил полицијата.

 

По пријавата, полицијата заедно со надлежни лица од Центарот за социјални работи бебето го однеле на Одделението за неонатологија во битолската Болница.

 

Социјален работник излегол на местото и извршил разговор со З.Б., а новороденчето било оставено во домот за доенчиња. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Бебето е згрижено во Домот за доенчиња, а истрагата продолжува.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи