ВИДЕО – Заев : До крајот на неделата ќе се именуваат членовите на ДИК

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Верувам дека до крајот на неделата Комисијата за избор и именување во парламентот ќе ги именува членовите на ДИК. Ова денеска во Прилеп го изјави премиерот Заев.

 

 

„Она што го слушнав вчера додека траеја пратеничките прашања, дека чекаме одлука на претставниците на ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ ги има утврдено своите претставници, ДУИ ги има утврдено, веројатно помалата коалициона партија го има тоа направено. Веројатно до петок, како што ме информираа претставниците или координаторите на пратеничките групи, ќе се заврши оваа работа“, истакна Заев.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи