Започнаа параглајдинг натпреварите, Крушево исполнето со адреналин

Денес е вториот ден од параглајдинг првенството Sports Clash Polish Cup кој се одржува во Крушево од 2-ри до 7-ми јули.

 

Ова е првото меѓународно првенство кое се одржува оваа година во Крушево, а по него ќе следат уште најмалку шест национални и меѓународни првенства.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи