Започнаа параглајдинг натпреварите, Крушево исполнето со адреналин

Денес е вториот ден од параглајдинг првенството Sports Clash Polish Cup кој се одржува во Крушево од 2-ри до 7-ми јули.

 

Ова е првото меѓународно првенство кое се одржува оваа година во Крушево, а по него ќе следат уште најмалку шест национални и меѓународни првенства.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.