Волеј на Ибрахимович за членство во клубот 500

Facebook
Twitter
Email
Print

Златан Ибрахимовиќ го продолжи своето голгетерско шоу во МЛС-лигата и на дуелот против ДиСи јунајтед, на кој неговиот тим ЛА галакси ремизираше 2-2. Ибракадабра со прекрасен волеј удар го постигна голот за водство од 1-0 на својата екипа, што беше вкупно 500. погодок во кариерата на шведскиот ас.

 

Ибрахимовиќ стана само 28. фудбалер во историјата на овој спорт што стигнува до „кота 500“, а во ова одбрано друштво има само уште двајца активни играчи, и тоа Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи