Разбиена криминална група во Шпанија, уапсени 129 лица

Facebook
Twitter
Email
Print

Во акција на шпанската полиција и Интерпол разбиена е криминална мрежа, која дејствуваше од Кавказ до Шпанија и Франција, при што се уапсени 129 лица.

 

„Уапсените, воглавно Американци, се сомничат за кривични дела поседување на оружје и кражба на накит“, соопшти денеска Интерпол.

 

Тоа е една од поголемите операциии во Шпанија, при што е извршен претрес во повеќе од 70 локации, а осомничените се уапсени минатата недела во Шпанија и во Франција.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи