ВИДЕО – Вечерва започнува една од најголемите забави во Македонија – Пиво Фест во Прилеп

Прилеп е подготвен за една од најголемите забави во Македонија, вечерва започнува 16-тиот по ред Пиво Фест кој ќе трае се до 15 јули. За овие 4 фестивалски денови се очекува сите патишта од Македонија да водат за Прилеп. Вечерва фестивалот го отвораат Дани, Бени Тони Зен и Кирил Џајковски.

 

Во петок забавата продолжува со Дарио, Ван Гог, Црвена Јабука и и грчкиот ДЈ Mossel. Во саботата ќе настапат Фортисимо Бенд, Некст Тајм, Џенан Лонџаревиќ и Жељко Јоксимовиќ. Во неделата Александра Јанева, Либеро бенд, Милица Тодоровиќ, а фестивалот ќе го затвори Шабан Шаулиќ.

 

Хотелите и приватното сместување се скоро исполнети, а на Паркот на Револуцијата ќе се организиира и бесплатен кампинг простор.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи