ФОТО – Фоторепортерот кој голот на Манџукиќ го прослави “заедно“ со хрватите

Фудбалерите на Хрватска тотално полудеа по голот на Марио Манџукиќ за водство против Англија, па при славјето потиснаа еден од фоторепортерите кои се наоѓаа пред нивните навивачи.

 

Сепак и покрај незгодната ситуација во која се најде фоторепортерот, целосно ја задржа својата професионалност, доловувајќи ја радоста на хрватските фудбалери на најдобар можен начин.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.