ФОТО – Фоторепортерот кој голот на Манџукиќ го прослави “заедно“ со хрватите

Facebook
Twitter
Email
Print

Фудбалерите на Хрватска тотално полудеа по голот на Марио Манџукиќ за водство против Англија, па при славјето потиснаа еден од фоторепортерите кои се наоѓаа пред нивните навивачи.

 

Сепак и покрај незгодната ситуација во која се најде фоторепортерот, целосно ја задржа својата професионалност, доловувајќи ја радоста на хрватските фудбалери на најдобар можен начин.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи