ВИДЕО – Дел од атмосферата од првиот ден на Пиво Фест

Во Прилеп започна 16-тиот по ред Пиво Фест кој ќе трае се до 15 јули. Вчера фестивалот го отворија Бени, Тони Зен, Дани и Кирил Џајковски. За овие 4 фестивалски денови се очекува сите патишта од Македонија да водат за Прилеп. Денеска забавата продолжува со Дарио, Ван Гог, Црвена Јабука и и грчкиот ДЈ Mossel.

 

Погледнете дел од атмосферата од првиот ден на Пиво Фест.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи