ВИДЕО – Дел од атмосферата од првиот ден на Пиво Фест

Во Прилеп започна 16-тиот по ред Пиво Фест кој ќе трае се до 15 јули. Вчера фестивалот го отворија Бени, Тони Зен, Дани и Кирил Џајковски. За овие 4 фестивалски денови се очекува сите патишта од Македонија да водат за Прилеп. Денеска забавата продолжува со Дарио, Ван Гог, Црвена Јабука и и грчкиот ДЈ Mossel.

 

Погледнете дел од атмосферата од првиот ден на Пиво Фест.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.