Саша Барон Коен се враќа во Америка – пародија за ерата на Доналд Трамп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Британскиот комичар Саша Барон Коен, познат уште како Али Џи, или пак Борат, го започна својот следен проект, пародија посветена на политичкиот и културен живот на САД во ерата на Доналд Трамп.

 

Коен глуми серија карактери – од крајно-либералната Др. Нира Каин-Ен’Дегочело „цисџендер бел хетеросексуален маж, за што се извинува“, до Еран Морад набилдан израелски лудак по оружје кој сака да ја натера Америка да ги вооружи своите основци.

 

Серијата е на Шоутајм и снимана е во изминатата година и нешто, има седум епизоди, а првата беше емитувана на 15-ти јули.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи