СДСМ : На ВМРО-ДПМНЕ не им се битни стратешките и национални интереси туку одбрана на 12 годишниот криминал

На ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицковски не им се битни стратешките и национални интереси на граѓаните, ниту иднината на Македонија, нивната единствена цел е одбрана на 12 годишниот криминал и судбината на Никола Груевски и фамилијата. Велат во реакцијата од О.О. на СДСМ Прилеп, која доаѓа по прес конференцијата на О.К. ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

Реакцијата ја пренесуваме во целост.

 

Затоа ВМРО-ДПМНЕ и Мицковски ја условуваат иднината на граѓаните со барања за амнестија. Затоа сеат поделби и омраза и ги хушкаат граѓаните едни против други.

 

Очигледно Петар Ристески – локалниот координатор на ВМРО-ДПМНЕ, е само слеп послушник на ваквите политики за враќање во црното минато на криминал, корупција, меѓународна изолација, осиромашување и уништување на државата, иселување на младите.

 

Како резултат на ваквата деструктивност, минатата сабота Мицковски беше пречекан во Прилеп од само неколку партиски приврзаници, а граѓаните одбиваа да се поздрават со него.

 

Граѓаните порачуваат дека ВМРО-ДПМНЕ, Мицковски и Ристески, можат да заборават на каква било амнестија. Целосното расчистување на криминалот и насилството од 27 април е врвен државен интерес и за тоа нема никакво пазарање ниту договарање.

 

Македонија оди напред и нема запирање. Граѓаните се обединуваат и велат ДА за загарантиран македонски идентитет, велат ДА за влез во ЕУ и НАТО, велат ДА за македонската иднина.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи