Двајца странски параглајдеристи загинаа кај Крушево

Двајца параглајдеристи, еден од Украина и еден од Велика Британија, загинаа денеска во близина на Мечкин Камен информира Наталија Спирова началник на оделение за односи со јавност при МВР.

 

Трагичниот настан се случил денеска околу 12:40 часот, кога двајцата параглајдеристи паднале кај Мечкин Камен. Едниот загинал на самото место, а вториот со тешки повреди беше префлен во Прилепската болница, каде што починал после неколку часови.

 

Од МВР засега не соопштуваат други детали за настанот, а увид на лице место извршил и јавен обвинител.

 

Повеќе детали околу оваа несреќа се очекуваат утре.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи