Американската армија во Европа на Криволак вежба со „северномакедонските војници“

Facebook
Twitter
Email
Print

Американската армија во Европа смета дека за време на вежбите на воениот полигон Криволак, Македонија, тие вежбале заедно со „северномакедонските војници во Северна Македонија“.

 

На официјалниот Јутјуб канал на американската армија во Европа вчера беше објавена информацијата дека на воените вежби на воениот полигон Криволак војската на САД работи на подобрување на интероперабилноста со северномакедонските војници. Денес видеото веќе е отстрането.

 

 

Реакција од Министерството за одбрана засега нема.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи