Прилепчанка пронајдена мртва во вештачкото езеро во село Борино

Триесет и петгодишна жена од Прилеп била извлечена мртва од водите на вештачко езеро во село Борино, Крушевско.

Минувачи вчера околу 13.30 часот го забележале безживотното тело на В.Ј. и случајот го пријавиле во полиција.

 

Полицијата извршила увид, а по наредба на Јавен обвинител нема да се врши обдукција врз телото на починатата.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи