Тричлено семејство убиено во Дебар

Facebook
Twitter
Email
Print

Во Дебар синоќа во 3 часот наутро смртно се застрелани маж (54), сопругата (53) и нивната 14-годишна ќерка. Убиството се случило во нивната семејна куќа на улица Први Мај.

 

Трикратниот убиец, со пиштол, најпрво во спалната соба ги застрелал сопружниците, а потоа и нивната ќерка. Истрагата сѐ уште ги утвдува мотивите, но неофицијално, причината е расправијата меѓу А.П. и неговиот зет за сестра за меѓата меѓу нивните две куќи каде требало да поминува патче за проаѓање.

 

Семејството на настараданите живее во Италија. Тие летово биле дојдени во родниот крај, а нивните две повозрасни деца неодамна заминале за Италија на работа.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи