Се продава најлуксузната пештера на светот

„Бекам крик кејв лоџ“, позната како една од најлуксузните пештери во светот е ставена на продажба. Пештера најнапред служела како засолниште во случај на нуклеарени напади, потоа била преуредена во ноќен клуб, па приватна резиденција, а последниот сопстевник одлучил да ја преуреди во помал хотел за изнајмување на туристи.

 

Се наоѓа во американската држава Арканзас и сега е повторно на продажба по цена од 2,5 милиони евра.

 

„Форбс“ неодамна ја прогласи пештерата за една од најубавите подземни хотели во светот. Ноќевањето во пештерата чинело 1.500 евра, а капацитетот на сместување бил осум гости.

 

Во цената се вклучени одржување на павилјони и штали лоцирани веднаш до пештерата, како и одржувањето на самата пештера.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи